מרתון ירושלים שלי

בחיי לא השתתפתי בהרבה מירוצים, אני אוהב מאוד את המיוחדים, את אלו שמשלבים יכולות ריצה עם הרפתקנות כלשהי. מירותי שליחים עושים לי את זה, מירוצים בשטח, מירוצים בחו"ל (עדיין לא יצא לי) … והשנה החלטתי שאני עולה לירושלים. נרשמתי למרתון ירושלים.

אמרו לי שזה אחד המירוצים הטובים ביותר בארץ, כמובן שהנופים המדהימים יחד עם מזג האויר המיוחד של העיר, הייחודיות והמיוחדות של העיר הזו … כשמשלבים את כל זה עם הריצה – האהבה הגדולה שלי, זה צריך להיות מושלם.

אז עשיתי מלא אימוני עליות (כתבתי עליהם בפוסט על אימוני עליות) עשיתי מלא ריצות ארוכות בגבעתיים ובמודיעין, עבדתי והכנתי את הכל לקראת המרתון בירושלים.

איפשהו בדרך יצא לי לפשל. ממש לפשל. רצתי כמה ריצות ממש מהירות שהעמיסו על הרגליים שלי קצת יותר מידי .. אז התעוררו כאבים שונים שלא חלפו ונשארו איתי, הריצות הארוכות שלי לא צלחו והייתי צריך לעצור אותן … תחושה של פספסוס מילאה אותי.

ככל שהתקרב המרתון ראיתי איך הוא חומק לי, לא הסכמתי. ניסיתי מסג'ים, עיסויים, לשבת על כדור טניס, לשנות נעליים, להחליף גרביים … לצחצח שיניים יותר פעמים, לשנות צבע בבגדי הריצה, להימנע מלדרוך על הפסים … הכל. לא עבד.

יום לפני המרתון החלטתי לעשות רק חצי.

כל מי שרץ יודע שזו החלטה קשה מאוד, השחרור הזה של הפנטסיה, של המטרה, של הדבר אליו התכוננת והשקעת הוא לא קל. מעטים באמת מצליחים לשחרר.

בבוקר המירוץ הגעתי למתחם בירושלים (בגן סאקר) וראיתי חגיגה מקסימה, חברים שפגשתי וידעו שאני הולך לרוץ את המרתון המלא כמעט ושברו את ליבי בכל שיחה… עמדתי איתן ולא זזתי מההחלטה על חצי מרתון. חצי מרתון בירושלים עדיף על כמעט מרתון ירושלים.

6:45, הולכים לקו הזינוק, ההתרגשות ממלאת אותי, מאה אחוזי הנאה.

למען אלו שעומדים לרוץ את המרתון, אני לא אכביר במילים ואשאיר לכם את ההנאה שבגילוי תוך כדי הריצה שלכם, מרתון ירושלים חייך אלי כל הדרך, המסלול נהדר ועובר בכל המקומות המרכזיים של העיר (רצתי ליד בחורה שגדלה ומכירה את ירושליים וקיבלתי שיעור מעלף על העיר ומקומות הבילוי של הנוער), המירוץ נוהל בצורה מקצועית, לא היה חסר כלום, מוסיקה וליצנים הופיעו מידי פעם כמו גם עליות וירידות שלא הפסיקו להגיע…

הייתי מוכן למרתון אז חצי מרתון היה לי קליל. קלולי !

רצתי חזק, הכל עבד מעולה, העליות בקטמון היו בשבילי מאמץ קל /בינוני .. וסיימתי את הריצה מאושר ומרוצה.

אז כן, מרתון ירושלים הוא מרתון חובה לכל מי שרץ, המסלול של חצי מתרון ירושלים מקסים ומאתגר אבל לא נוראי בכלל … מרתון חובה!

הוספת תגובה