בחירת מערכת מידע לארגון

רק עכשיו קיבלתי את האישור לכתוב קצת גם על החברה שבה אני עובד לאחרונה, חברה משפחתית קטנה שעוסקת בתחום מסויים בעולם ההיטק והרפואה. אני כרגע בתפקיד שאינו מוגדר לחלוטין, אפשר להגיד שמרבית תחומי האחריות שלי הם ברמת התפעול /מחשוב בחברה.

לאחרונה עברנו תהליך של הטמעת מערכת מידע בחברה, זה לא תהליך קל ויש המון אלמנטים בהם צריך להתחשב – אלמנטים שבתחילת הדרך כלל לא הכרנו. לא חשבנו עליהם.

התהליך התחיל בבחירת מערכת המידע לחברה.

עשינו השוואות באינטרנט בין מערכות המידע, בדקנו מה אומרים על כל מערכת, שמענו דעות לכאן או לכאן על כל אפשרות שהעלנו. חודשים של מחקר אישי שגזלו לנו עשרות שעות עבודה, פגישות, התייעצויות, התכתבויות …. כל הסיפור.

לבסוף המסקנה הייתה שאנחנו לא יכולים לבחור את המערכת כי אנחנו לא מומחים בתחום, ושמשקל בחירת מערכת המידע הוא כל כך משמעותי שעדיף לקחת יועץ מערכות מידע או איש מקצוע אובייקטיבי (גם זה היה קשה למצוא) שידע לסייע לנו לבחור את המערכת הכי נכונה לחברה היום ולאיך שאנחנו רואים את החברה בעתיד.

בחרנו במיכל דיסקין, אחרי שקיבלנו המלצות רבות מלקוחות, ראינו שהיא בעלת ניסיון רב ולקוחות מרוצים (של שנים רבות). יועצת מערכות מידע מהרמה הראשונה בארץ. התהליך עדיין בעבודה, אמנם כבר בחרנו מערכת מידע אבל מיכל תהיה איתנו עד שנבצע את ההטצעה בצורה נכונה ועד שהמערכת תהיה חלק מהתהליכים שלנו בחברה בצורה טבעית.

הוספת תגובה