נטפליקס – המציל של הסגר

מזמן לא כתבתי על סרט, לא כתבתי על סרט כי לא הייתי בסרט.

הסרט הזה שאנחנו חיים בו בחודשים האחרונים, הסרט שבגללו אין אפשרות ללכת לסרט, לנסוע למשפחה, לטוס לחו"ל, הסרט הזה שמשתנה עם הזמן והופך לסרט אימה שאף אחד לא הזמין או רצה. הסרט הזה עוד לא נגמר.

אני חורש על נטפליקס.

בתקופת הסגר ראיתי כמה וכמה דברים, מעטים מהם ראויים להתייחסות, אני אציין את חלקם כאן ואולי אעזור לאחרים בסגר הזה או בסגר הבא, שבטח יבוא, כדי להעביר כמה שעות נחמדות מול נטפליקס.

אגב נטפליקס – המנייה שלהם עולה ועולה – נראה שלא רק אני התחברתי אליהם ככה.

מתוך הסדרות שראיתי, וראיתי אותן במלואן או כמעט במלואן, אני יכול להגיד שנהניתי לראות את תיאוריית המפץ הגדול, שאחרי בדיקה על השחקנים נראה שיש שם מספר גדול של שחקנים יהודים, אמנם מדובר על סדרה שכבר הסתיימה אבל עדיין כיף לדעת שהם הצליחו ככה.

הסדרה השנייה שראיתי ואני פחות אוהב, נקראת באנגלית new girl, יש בה קסם וקלילות בהתחלה אבל ככל שהפרקים עוברים נראה שהכל אותו הדבר, אין הרבה חידוש, ולכן את זו לא סיימתי. אני רואה לפעמים פרק או שניים ברקע, בלי ממש לשים לב למה שקורה על המסך. סידרה נחמה כדי למלא את השקט.

הסידרה השלישית שראיתי, היא סידרה יפה ומלאת השראה, נקראת The Playbook ובעצם מביאה לנו את המאמנים של הספורטאים והקבוצות המובילות בעולם, הם מספרים את הסיפור שלהם ואיך הגיעו למקום בו הם נמצאים. סידרה מעוררת השראה וחשק לאמן ספורטאי.

יש גם סרטים, שני סרטים ששווה לכתוב עליהם.

הסרט על הרשתות החברתיות the social dilemma, שמלמד אותנו איך הן פועלות מאחורי הקלעים, בעיני זה סרט חובה לכול מי שמחזיק חשבון ברשת חברתית כלשהי, הסרט מלמד אותנו או מזכיר לנו שהחברות שמחזיקות ברשתות חברתיות הן עסקים לכל דבר ועניין, שמטרותן הוא למקסם את ההכנסות והרווחים ולא לספק לנו המשתמשים מידע אמין או אמיתי.

לכל מה שאנחנו רואים שם יש מטרה, להשאיר אותנו שם או למשוך אותנו לשם. כדי להעלות את הערך למפרסם ובסופו של דבר לגבות ממנו מחיר גבוה יותר עבור הפרסום. זה כל הסיפור.

ממליץ מאוד לכל הורה לשבת ולצפות בסרט עם הילדים ולשוחח על הדברים כדי להפחית את חשיבות המידע שהילד נחשף אליו ברשתות אלו.

הסרט השני עליו אני ממליץ בשמחה הוא my octopus teacher, סרט דוקומנטרי מרגש מאוד על קשר שנוצר בין אדם לתמנון, לא אעריך במילים בנוגע אליו, פשוט לראות ולהתפעל.

הוספת תגובה