חתונה ממבט ראשון – בטעות יצא לי לראות פרק

אז בשבוע שעבר, איכשהו הייתי בבית ביום ובשעה הנכונה, פתחתי את הטלויזיה מתוך שעמום ורצון להעביר כמה שעות שקטות בבית וראיתי פרק מהסידרה המדוברת "חתונמי" היא חתונה ממבט ראשון.

אני חייב לתת כמה מחמאות על הפורמט, לא הכרתי אותו (לפחות לא ראיתי אותו), הקונספט מאוד מושך ואני מניח שבעיקר את הרווקים והרווקות ביננו, כאשר מנסים למכור את התהליך של יצירת זוגיות אינסטנט.

שמעתי על התוכנית קודם, ב"שיחות הברזייה" בעבודה שמעתי לא פעם ולא פעמיים ויכוחים והדיונים סוערים על התוכנית, על המאמנים /מנחים ועל הזוגות (השם איתמר עלה המון ויצר סערה רבה בעיקר אצל המין היפה) – עכשיו גם יצא לי לראות.

אז אחרי הרעיון הבאמת נחמד של התוכנית, תוכנית ריאליטי, יצאתי מאוד מאוכזב מהתכלס. ההתאמות שעשו בין הזוגות נראים אבודים מראש, כולל זו של איתמר וקארין המדוברים, נראה שהמפיקים של התוכנית חוטאים ברדיפה אחרי דרמה ולא באמת רואים את ההתאמות כמטרה.

דרמה עושה כסף, וזו תוכנית ריאליטי שמטרתה לייצר כסף. לכן זה לא הפתיע אותי לרגע.

הסיפורים המשונים של הזוגות אשר מתייחסים לקהל התוכנית דרך המצלמות, נואמים נאומים חסרי אינטליגנציה, נכנסים ל"שיחות" שבחיים האמיתיים לא היו מתקיימות, נראים כשחקנים חובבים שמצאו את עצמם בתוכנית פריים טיים.

מי הולך לתוכנית כזו?

האדם הסביר היה מניח שמי שהולך לתוכנית למציאת זוגיות הם אלו שמעוניינים למצוא זוגיות, כאן נראה שזה רחוק מהמציאות, עושה רושם שבודדים בין המשתתפים הגיעו על מנת למצוא זוגיות ובאמת לעשות את המאמץ הדרוש בשלבים הראשונים של יצירת מערכת זוגית מתפקדת – נראה שהם באים כדי לקבל את זמן המסך שלהם, את 15 דקות התהילה שלהם.

הזוגות והעריכה המגמתית של התכנים לא מייצרים ערך כלשהו, גם לא בידורי, לקהל הצופים או למשתתפים שמעוניינים למצוא זוגיות, אין כאן דבר מלבד רכילות, לשון הרע, הצגה חובבנית או מערכת להצגת מוצרים ומפרסמים בתחפושת.

לא הייתי רואה את זה בכוונה, וגם אשתדל שלא לראות בעתיד.

הוספת תגובה