פטנטים למכירה

מי מאיתנו לא היה רוצה לחשוב על פטנט חדשני ולמכור אותו לבית עסק או למישהו פרטי ?
מתוך התנסות שיש לי עם התחום הזה של הפטנטים, אני מנסה לראות כל הזמן איך להשתמש בפטנטים עליהם אני חושב, איך להשתמש בפטנטים עליהם עשיתי חיפוש פטנטים וגיליתי שאני יכול להגיש בקשה לפטנט רשום, ובעיקר, איך אני מוכר פטנטים שיש לי !

 

כל הזמן הדברים האלו לפני, אפילו הייתה לי הצעה לקניית פטנט שלי שעדיין לא מאושר כפטנט, הייתם מאמינים? עוד בשלב הבחינה חברה מסויימת הציעה לרכוש את הפטנט !
אחרי התייעצות עם כל מיני החלטתי לא למכור, לפחות לא בסכום שהציעו לי כדי לקנות את הפטנט, מסתבר שזה לא משהו שהם רוצים לבצע אלא משהו שהם רוצים למנוע ממתחרה שלהם לבצע, מהצד שלי עדיף לי לחכות לאישור הפטנט ואז להציע למכירה בסכום גדול יותר – אבל הפעם להציע גם לחברה שהתעניינה וגם לחברה השניה שמתחרה איתה.
הסיכון שלקחתי הוא כפול, יכול להיות שבסופו של יום הפטנט לא יאושר, אבל את זה בדקתי פעמיים (לבד ועל ידי חברת חיפוש פטנטים בלתי תלויה), הדבר השני שעלול לקרות הוא שהחברות לא יהיו מעוניינות בפטנט לאחר אישורו במידה וזה יקח זמן וכבר לא יהיו מעוניינות בעניין, פה אני לא יכול לאבטח את עצמי אלא רק לקוות לטוב …

 

ההשראה שלי מתוך שני אתרים בהם ראיתי מאמרים על מסחר בפטנטים בארץ, מכירת פטנטים למכירה ורכישת פטנטים שמופיעים באתרי מידע מובילים בתחום הפטנטים.
אז בהמשך לפוסט הקודם שלי מתחום הפטנטים בישראל, עכשיו דנו על פטנטים למכירה / פטנטים לקניה.

הוספת תגובה